Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

V Srbči s Libušínem výhra...

SK Baník Libušín – SK Slaný 1 : 4 ( 1 : 1 )

Branky : 24.Sejtarija – 6.Galbavý, 48.Maroušek, 70.Holly, 84.Tikovský

Sestava : Sedlák – Holly, Hansl, Jaráb, Zelenka – Křeček, Mareš (87.Řehák), Galbavý – Maroušek (72.Tikovský), Hořejší (80.Novotný), Vimr. Připraveni brankář Mareš, Kubaška a Volgner.

V 6.min. jsme vlevo na soupeřově polovině hřiště získali aut. Po jeho vhození se míč přes několik hráčů dostal až před brankáře Hejduka, kde si na něj počkal nikým nehlídaný Galbavý a trefil se přesně. Na prudkou střelu z jeho kopačky, směřující k tyči, Hejduk dosáhnout nemohl. Vedeme 1:0. V 8.min. se ke střele dostal domácí Abrham, ale míč šel vedle Sedlákovy brány. Ve 20.min. kryl bez větších problémů Sedlák střelu Sejtariji. Na druhé straně ve 22.min. střelecký pokus Hořejšího šel mimo. Domácím se podařilo vyrovnat ve 24.min. Po našem nepříliš povedeném autovém vhazování získal míč Pucholt a po pravé straně jej zatáhl až téměř k rohovému praporku, odkud se mu podařilo odcentrovat a na zadní tyči číhající Sejtarija, ač bráněn Hollym, dokázal zblízka hlavou dopravit míč do sítě. Ve 33.min. domácí obránci při odkopu špatně trefili míč a nabídli tak možnost ke střele Zelenkovi, ten však z hranice šestnáctky přestřelil. Minutu nato měli domácí štěstí, když po naší rychlé akci po pravé straně, zakončené ostrým centrem tečoval míč na vlastní bránu hlavou Veselý. Brankář Hejduk však dokázal reflexivním zákrokem míč vyrazit. V 35.min. se ocitl před Hejdukem v jasné šanci s míčem u nohy Maroušek, ale vyběhnuvšího brankáře pouze nastřelil. Odražený míč pak Hořejší poslal znovu na bránu, ale tam zasáhl místo gólmana jeden z vracejících se obránců a míč odkopl. V 45.min. sklepl tělem míč Hořejší k noze Galbavému, ten však branku Hejduka přestřelil. Do druhé půle jsme vstoupili na hřišti v Srbech aktivně a ve 48.min. Galbavý vyzkoušel umění domácího brankáře. Ten jeho tvrdou střelu vyrazil k Marouškovi, který  pak míč poslal do sítě a získal Slanému opět vedení. Tři minuty nato ale po menším zaváhání našeho stopera získal míč kanonýr domácích Sejtarija a jeho přesnou střelu k tyči dokázal skvělým zákrokem Sedlák vytěsnit na roh. V 53.min. se Hořejší zbavil obránce, ale na Hejduka vyslal střelu, která gólové parametry neměla. V 55.min po tk. Galbavého hlavičkoval Mareš vedle. V 66.min. Hořejší připravil míč na střelu Křečkovi, ale obránci jeho pokus zblokovali na roh. V 70.min. další standardkaGalbavého. Míč z hlavy Hořejšího orazítkoval břevno, ale dorážku zvládl parádním způsobem Holly a zvýšil na 3:1. V 78.min. po našem rohu mířil Mareš hlavičkou jen do tyče. V 84.min. Galbavý přihrál nezištně volnému Tikovskému, který střelou z první nedal Hejdukovi šanci a zvýšil na 4:1.

Libušínští díky divokým prasatům přišli o možnost hrát na domácím hřišti. Na solidním trávníku v Srbech pak našemu celku byli rovnocenným soupeřem jen do poločasu. Po změně stran jsme získali herní převahu a naši hráči šli jistým krokem za vítězstvím. Do utkání jsme nastoupili ve stejné sestavě, jako byla ta z domácího vítězného zápasu s Tuchlovicemi. Z širšího kádru chyběl Žahour a z futsalu (pravděpodobně dlouhodobě) zraněný Kroutil. V posledním kole přivítáme na domácím hřišti Sokol Nespeky a výkop zápasu je netradiční. Hraje se v sobotu dopoledne od 10:30 hodin!!!