SK Slaný vs Štětí

Datum a čas konání: 3.10.2020 15:00

FK Ostrov – SK Slaný 4 : 0 ( 1 : 0 )

FK Ostrov – SK Slaný  4 : 0  ( 1 : 0 )

Branky : 13. Kostka, 53. Mareš. M. (vl.), 81. a 87. Matoušek

Sestava : Sedlák – Maroušek (63. Galbavý), Hansl, Jaráb, Zelenka O. – Mareš M., Koula – Vimr, trnka, Danda L. (46. Volgner) – Nádeníček. Připraveni : Mareš R., Obrtlík, Šmidrkal a Danda P.

Domácí začali zápas aktivně a výsledkem byla veliká šance ze 2.min., když Jankovský střelou z hranice pokut. území nastřelil tyčku Sedlákovy brány. V 10.min. střílel Trnka z poměrně velké dálky, ale neměl dobře srovnaná mířidla. Ve 13.min. se ale mění skóre, když po dlouhé přihrávce podél pravé postranní lajny přišel přesný centr a v souboji s naší obranou se dokázal prosadit Kostka a Sedlák byl na jeho střelu k tyči krátký. V 15.min. jsme dobře zakombinovali před šestnáctkou soupeře, Koula centroval, ale celá akce nakonec skončila bez pořádného zakončení. V následující minutě pak tvrdě střílel Trnka, ale jeho střelu zblokoval obránce domácích. V 26.min. zakončoval Nádeníček  po Zelenkově centru efektně, ale rovněž minul bránu soupeře. V 31.min. jsme pozlobili obranu domácích a dostali se před Vaněčka, jenže opět chybělo zakončení. V 45.min. kopal tk. Horváth, jenže naše dobře postavená zeď zblokovala míč na roh. Po změně stran hned v 51.min. odmítl Jankovský zvýšení stavu, když střelecky selhal ve velmi dobré pozici. V 53.min. kopou domácí tk. a poněkud kuriózně se míč sražený naší zdí odrazil od trávníku a zaplachtil do šibenice Sedlákovy brány. Exekutorem přímého kopu byl Toth, ale branka je připsána v zápise našemu hráči ve zdi. V 62.min. Sedlák srazil jedovatou střelu z pravé strany na roh. V 63.min. pak prověřil Vaněčka přímou střelou Vimr, jenže gólman domácích míč v pohodě chytil a tato střela byla dnes bohužel jediná z naší strany, která šla mezi tyče. Domácí pak ohrozili Sedlákovu bránu nejdříve Duškem a poté po závaru nakonec míč Sedlák dokázal zkrotit. Ukázkový rychlý brejk pak předvedli domácí v 81.min. a Matouškovi nedalo příliš práce překonat našeho gólmana po milimetrové příhře z levé strany. V 87.min. pak Sedlák předvedl zkrat při rozehrávce a Matoušek zvýšil na 4:0. Z našeho pohledu nepopulární bůr  doslova visel ve vzduchu, neboť Jankovského střelu z 89.min. vytáhl ze šibenice Sedlák a další velešanci zahodili domácí v poslední minutě zápasu.

Dnes jsme se tedy v Ostrově téměř třem stovkám diváků příliš nepředvedli. Domácí nás přehrávali důrazem i rychlostí. Za celý zápas jsme vyprodukovali jedinou střelu na bránu a nedokázali jsme si vypracovat na rozdíl od domácích žádné vážnější šance ke vstřelení gólu. Po třech kolech máme tedy skóre 1:8 a dva body, což je bída a nic na tom nemění ani fakt, že jsme hráli dvakrát venku a doma se silným Českým Brodem. Příští týden přivítáme ve Slaném FK Meteor Praha VIII  a další bodovou ztrátu si nemůžeme dovolit, nechceme-li příští rok hrát krajský přebor.

11. TJ TATRAN Rakovník B 5 11:12 7

SEKO Louny