SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – SK Štětí 4 : 4 ( 1 : 3 ) ( 2 : 3 pen.)

SK Slaný – SK Štětí  4 : 4  ( 1 : 3 ) ( 2 : 3 pen.)

Branky : 8.a 59.(pen.) Nádeníček, 49. Mareš, 90+3. Galbavý – 3.a 32. Brandejs, 27. Vimr (vlastní), 80. Belák.

Sestava : Sedlák – Pospíšil (84.Maroušek), Jaráb, Hansl (89.Volgner), Zelenka (89.Holly) – Vimr, Mareš M., Křeček, Trnka – Kubík (76.Galbavý), Nádeníček. Do hry nezasáhli : Brankář Mareš R. a Danda L.

Úvod zápasu přinesl divočinu jako řemen. V první minutě zápasu ( přesněji kolem 25 vteřiny) se k míči užuž dostával Brandejs a před sebou by měl jenom Sedláka. Za záchrannou brzdu tak zatáhl Jaráb a rozhodčí Eibl mu ukázal bez váhání červenou kartu. Hosté mají navíc výhodu tk. z velmi slibné pozice ( cca 18-19 metrů). K míči se postavil Pícha a povedenou střelou orazítkoval břevno slánské brány. Ve 3.min. se hosté před Sedlákem objevili po rychlé akci znovu a Brandejs přesnou střelou k tyči dal na 1:0. V 8.min. přišla akce domácího celku vedená po pravé straně Kubíkem, přes Křečka se dostal míč k volnému Nádeníčkovi, který zblízka srovnal stav zápasu. V 16.min. Kubík nabídl míč ke střele Trnkovi, ale ten mířil vysoko nad bránu. Minutu nato si hostující Vacek pěkně zpracoval přihrávku na prsa a bez pžípravy pak pálil, stejně jako Trnka, nad bránu. V 18.min. Sedlák včasným vyběhnutím zlikvidoval nájezd Beláka. V 27.min. hosté zaútočili po pravé straně a přihrávku před Sedláka zasáhl Vimr tak nešťastně, když mu míč skočil na holeň, že Sedlák jen mohl sledovat bezmocně, jak míč končí u tyče v síti jeho brány. Za další čtyři minuty pak hosté předvedli přesnou kolmici středem naší obrany na Brandejse. Ten udělal kličku Sedlákovi a pohodlně zasunul míč za jeho záda. Prohráváme 3:1. V druhé půli jsme ve 49.min. vybojovali roh a Mareš dokázal hlavou snížit na rozdíl jediné branky. V 55.min. se zbavil obránce dvougólový střelec hostí Brandejs, ale tentokrát mířil těsně vedle. V 58.min. byl faulován v pokut. území Kubík a rozhodčí odpískal penaltu. Tu pak s přehledem proměnil Nádeníček a podruhé dnes vyrovnal stav zápasu. V 60.min. po tk. z hloubi pole hosté nastřelili břevno, ale vzrušení učinil přítrž rozhodčí, neboť se pískal faul útočícího hráče. V 69.min. se na Sedláka řítil z pravé strany Belák, který našeho vyběhnuvšího brankáře obstřelil, ale míč poslal mimo tyče. V 78.min. odražený míč netrefil přesně Brůža a míč skončil v zámezí. V 80.min. jsme ztratili u středového kruhu míč a Belák nás potrestal čtvrtou brankou. Další brejk pak hosté trestuhodně zazdili v 87.min. Vzápětí na druhé straně ztroskotal pokus o ohrožení brány naší dvojicí Vimr a Nádeníček. Ve třetí minutě nastavení rozehrál po faulu na Vimra tk. Maroušek a po hlavičkované před Sailerem se k míči dostal Galbavý a z úhlu zblízka vyrovnal na 4:4. Jde se na penalty. První kopou hosté a Slanička branku dal, Galbavý srovnal. Brůžovu střelu pak Sedlák vyrazil, Křeček proměnil. Vackův pokus zlikvidoval Sedlák, jenže úspěšný nebyl ani Trnka na naší straně. Podhorský pak proměnil a Nádeníček nikoliv. Opět je stav srovnán! V páté sérii Kala proměnil a Vimra vychytal Sailer. Prohráváme tak 2:3 penaltový souboj o druhý bod.

Ani na třetí pokus jsme na domácím hřišti nedokázali získat více, než jeden bod. Další infarktový zápas má za sebou realizační tým slánského celku. Celý zápas hrát v oslabení, dát čtyři branky, neustále dotahovat vedení soupeře, v rozstřelu vedení o dvě branky, pak tři borci po sobě nepromění  a nakonec je z toho všeho jediný bod. To chce opravdu pevné nervy. Utkání je za námi a nás čeká příští týden nejdelší výlet soutěže – 120 kilometrů do Březové.