SK Slaný vs Štětí

Datum a čas konání: 21.9.2019 16:30

FK Ostrov – SK Slaný 3 : 3 ( 3 : 3 ) (3 : 5 pen.)

FK Ostrov – SK Slaný  3 : 3  ( 3 : 3 )  (3 : 5 pen.)

Branky : 14. Psohlavec (pen.), 35. Matoušek, 39. Jankovský -  12. (pen.), 23. a 31. Nádeníček.

Sestava : Sedlák – Kubaška, Jaráb, Macháček, Zelenka – Pospíšil – Maroušek (75.Tikovský), Křeček, Galbavý (67.Kubík), Trnka (64.Holly) – Nádeníček. Nenastoupil brankář Mareš a Zíma.

Jako první stříleli na bránu v 6.min. domácí, jmenovitě to byl Kobera, ale Sedlák zasahovat nemusel. V 11.min. Křeček poslal přesným pasem do úniku Nádeníčka a toho v pokut. území srazil zezadu obránce. Jasná penalta a píská se. Sám faulovaný pak z penaltového bodu překonal s přehledem brankáře Sütta. Z vedení jsme se však vůbec neradovali dlouho, neboť hra se přesunula po rozehrání před Sedláka a Zelenkův střet s útočníkem domácích posoudil rozhodčí jako faul a píská se penalta také na druhé straně, tu proměnil ve 14.min. Psohlavec. V 17.min. zazmatkoval před brankářem stoper domácích Liška a Nádeníček se ocitl rázem před gólmanem, který však v tu chvíli domácí celek podržel. V 21.min. Psohlavec z dobré pozice po centru z levé strany Sedlákovu bránu minul. Ve 23. min. Liška vlevo od brány opět chyboval, míč získal Maroušek a přihrál volnému Nádeníčkovi, který zblízka překonal Sütta a jdeme opět do vedení. V 29.min. se parádně uvolnil přes obránce a také brankáře Galbavý a poslal míč do prázdné brány, jenže tam byl v tu chvíli Liška a pomocí tyče dokázal gólu ve skluzu zabránit a tímto zákrokem udělal svému trenérovi konečně radost. V 31.min ale Nádeníček předvedl nádherný a překvapivý kop z pravé strany přes celou bránu a vedeme 3:1. Mladý gólman domácích se ale ve snaze zabránit gólu zranil o tyč a zůstal bezvládně ležet na trávníku, musel jej nahradit Vaněček. Domácím se po menším zdržení hry podařilo rychle snížit přesnou hlavičkou Matouška v 35.min. a za další čtyři minuty bylo vyrovnáno, když po chybě v naší rozehrávce ztratil míč Křeček a míč získal Jankovský, který jej střelou po zemi propasíroval pod tělem Sedláka za jeho záda. Druhý poločas začal s více jak dvacetiminutovým zpožděním, neboť pro brankáře domácích přiletěl vrtulník záchranné služby přímo na hrací plochu za asistence hasičů. V druhém poločasu se pak bojovalo hodně ve středu pole a brankostroj se zastavil. Z naší strany stojí za zaznamenání střela Marouška z 49.min., která šla však mimo tyče a pak bomba střídajícího Tikovského bez přípravy, kterou Vaněček vyrazil. Na druhé straně pak Sedlák skvěle zlikvidoval střelu Matouška, který na něj pálil v 59.min. z vyložené pozice. V 83.min. pak Nádeníček vyhlavičkoval na brankové čáře míč, který po rohovém kopu už už směřoval za Sedláka. Zápas končí remízou a jde se na penalty. Jako první propálil Vaněčka Zelenka, zatímco Kobera branku přestřelil. Rozhodl tak hned v první sérii vlastně o naší výhře, neboť na naší straně Macháček, Jaráb, Nádeníček i Kubík nedali Vaněčkovi šanci na jakýkoliv zákrok a své penalty proměnili a nic na tom nezmohli ani proměněné penalty domácích hráčů Jandy, Matouška a Lišky.

V příjemném prostředí v Ostrově jsme získali před téměř pěti stovkami diváků dva body, ty bereme i přes to, že jsme vedli již 3:1. Ve vzdáleném Ostrově jsme měli početnou diváckou přízeň, neboť na zápas si ze soustředění odskočil plný autobus mladých slánských hokejistů pod vedením pánů Průchy a Šelichy a kluci nás hlasitě povzbuzovali a po utkání si užili u klandru děkovačku s našimi borci. Domácí celek remizoval již potřetí a podruhé v řadě prohrál penaltový rozstřel. Nám dnes chyběli s Marešem ještě Hansl a Vimr, kterým dnes nastoupivší hráči možná zkomplikují návrat do základní sestavy.

Chomutov

Posledních 30 dnů: 5420 | Posledních 7 dnů: 1283 | Poslední den: 183