SK Slaný vs Štětí

Datum a čas konání: 21.9.2019 16:30

SK Slaný – SK Baník Libušín  1 : 0  ( 0 : 0 )

Branka : 58. Mareš

Sestava : Sedlák – Zíma (66.Volgner), Jaráb, Hansl, Kubaška ( 79.Holly) – Galbavý (86.Tikovský), Mareš, Křeček – Vimr, Hořejší, Danda (66.Maroušek). Připraven brankář Mareš a Jungmann.

V 5.min. zakončoval naši útočnou akci Galbavý, ale Poráčaninovu branku přestřelil. Stejně se vedlo Křečkovi v 9.minutě. Po pěkné kombinaci z 22.min. se nakonec dostal míč k Hořejšímu, který však svým zakončením napodobil své spoluhráče  a také on z dobré pozice poslal míč nad, byť se míč lehce otřel o břevno. Ve 23.min. poprvé v utkání potrápil naše obránce Křemen, ale jeho pokus nakonec jeden z bránícíh hráčů zblokoval. V 26.min. centroval z pravé strany Křeček a Danda střílel z první vedle. Výčet našich nepřesných střel na Poráčaninovu bránu pak zakončil Hořejší, který v 35.min. pálil dokonce nad síť za libušínskou bránou. V 38.min. si konečně hráči dokázali srovnat mířidla a Křeček svou dalekonosnou střelou pod břevno protáhl Poráčanina. Ten dokázal míč vyrazit nad břevno na roh. Dvě minuty nato jsme dobře zakombinovali a Poráčanin likvidoval střelu Galbavého. Ve 42.min bomba Zímy orazítkovala břevno. V úvodu druhého poločasu, přesněji v 48.min. se před Sedlákem objevil po Křemenově příhře Neuman, ale poslal míč těsně vedle. V 52.min. pak Říčka trefil z první vysoký centr, jenže míč poslal do stejného místa, co před ním Neuman, tedy vedle pravé tyče slánské brány. V 54.min. Poráčanin vyrazil tvrdou střelu Galbavého. V 58.min. pěkný slalom mezi obránci ukázal Mareš, dostal se smíčem u nohy až před gólmana, ten jeho pokus vyrazil zpět do pole, Hořejší následně střílel k tyči, ale Poráčanin vyrazil míč na břevno, odtud se dostal míč opět k Marešovi, který zblízka rozvlnil síť a vše na brankové čáře ještě jistil Vimr. Po nepřehledné situaci, kdy z lavičky ani nebylo možné určit střelce vedeme 1:0. V 71.min. po levé straně utekl střídajícímu Volgnerovi šikovný Křemen, střílel poté ale nepřesně. V 73.min. byl vidět v akci opět Křemen, který obešel našeho bránícího hráče a dostal se před Sedláka, zblízka pak nastřelil vyběhnuvšího slánského brankáře, který si připsal konečně v utkání svůj první zákrok. Po střetu obou soupeřů pak došlo k menší roztržce mezi nimi a rozhodčí Hájek oba borce ocenil žlutou kartou. V 81.min. se po přetaženém centru dostal ke střele Vimr, ale jeho pokus z úhlu Poráčanin zlikvidoval. V 85.min. Poráčanin vyrazil také pokus Křečka z tk., který rozehrával po faulu na Marouška.

Slušná návštěva sledovala ve Slaném nepříliš pohledný zápas. Případná možnost jistoty čtvrtého místa v tabulce a možnosti  postupu svazovala jakoby domácím hráčům nohy a na hře hostujícího celku bylo vidět, že porážka je s definitivní platností pošle o třídu níže. Žádná fotbalová paráda to tedy v sobotu odpoledne ve Slaném  nebyla, ale tři body nakonec naši borci vybojovat dokázali. Sezónu zakončíme příští týden v Nespekách a pak nás čekají čtyři týdny odpočinku.

Chomutov

Posledních 30 dnů: 5077 | Posledních 7 dnů: 1112 | Poslední den: 127