SK Slaný – FK Arsenal Česká Lípa 0 : 2 ( 0 : 1 )

SK Slaný – FK Arsenal Česká Lípa  0 : 2  ( 0 : 1 )

Branky : 11. Henzl, 89. Šimon

Sestava : Sedlák – Sadyk, Danda P. (81. Panocha), Mihálik, Zelenka O. (90. Herčík) – Houdek, Mareš M.,  Dolák (61. Vašák) – Dohnanský (81. Wittenberg), Nádeníček, Danda L. (61. Ceccarelli).

Hosté hned od úvodního hvizdu ukazovali, že jejich postavení v divizní tabulce není vůbec náhodné. Přestože se hrálo spíše na slánské polovině hřiště, první situace, která by se dala nazvat šancí,  vzníkla před protější brankou, když ve  4.min. odcentroval z pravé strany Zelenka a nabíhající Houdek z první střílel po zemi nepřesně a tak brankář Král zasahovat nemusel. Jenže v 11.min. hostující Halbich zprava poslal po zemi přesnou přihrávku před Sedláka a nabíhající Henzl střílel přesně a nekompromisní ranou překonal Sedláka. Prohráváme tak 1:0. Ve 14.min. střílel na bližší Sedlákovu tyč z pravé strany Šimon, ale náš gólman zasáhl dobře míč vyrazil. V 21.min. hosté lacino získali roh a po jeho rozehrání znovu střílel  Henzl, ale střelu mu zblokovali obránci. Ve 23.min. kryl Sedlák střelu Šimona. V 31.min. Mihálik bránil pronikajícího Halbicha nedovoleným způsobem a hosté mají možnost tk. ze slibné pozice a vzdálenosti asi 20 metrů. Havel ale mířil přímo na připraveného Sedláka. Ve 36.min. se na pravé straně hřiště dostal odražený míč ke zcela volnému Havlovi, který pak postupoval sám na Sedláka, na kterého si však svou střelou ani tentokrát nepřišel. V 41.min. hosté znovu měli standardku po faulu z téhož místa, jako v minutě 31. Tentokrát pálil na Sedláka Henzl, ale nastřelil pouze slánskou zeď. V 45.min. se do zakončení dostal Houdek a donutil tak brankáře Krále k prvnímu zákroku, nebudeme-li mu počítat dva,tři stažené míče ze vzduchu. Ve druhé minutě nastavení hrací doby hosté měli dotřetice možnost tk., ale tentokrát  to byl Havel, kdo poslal příliš dlouhý míč a ten skončil v zázemí. Do druhé půle utkání jsme vstoupili nebojácně, s touhou po srovnání stavu. Lídra tabulky se domácím hráčům podařilo chvílemi dostat pod tlak, nicméně k žádné vážné situaci před Králem jsme se nedostali. Hosté se ale s přibývajícím časem dokázali „srovnat“ a v 55.min. ohrozil Sedláka střelou z úhlu Baláž a získal tak pro hosty roh. V 59.min. obrana hostů ustála menší závar před Králem a v 65.min. se pronikající Mareš dostal ke střele, jenže míč netrefil přesně. V 72.min. parádní narážečky předvedla trojice Nádeníček, Mareš a Houdek, jenže ani tato pěkná akce k zakončení  nakonec nevedla. Pak přišly velké chvíle domácího brankáře Sedláka, když nejprve v 73.min. zhatil tutovku Šimonovi, v 75.min. skvěle vychytal náběh Halbicha, který se dokázal vyhnout ofsajdové pasti a témuž hráči o minutu později  jeho další střelu zblízka srazil na roh. Mezitím se na druhé straně ke střele dostal také v 75.min. Sadyk, ale jeho tvrdá střela šla přímo na Krále. V 89.min. přišla poněkud nepřehledná situace, když jeden z hráčů vybíhal z ofsajdové pozice, míč se dostal z pravé strany k noze Šimona a ten jej dokázal zblízka dopravit do sítě podruhé. Je to 2:0.

Česká Lípa má velkou útočnou sílu a má dobře poskládané mužstvo. Ve Slaném předvedla asi dvěma stovkám diváků solidní výkon a byla dnes prostě lepší, než domácí, kteří sice bojovali, ale dnes to na bodový zisk nestačilo.  Za výsledkem hosty hnal početný kotel slušně fandících českolipských vlajkonošů. V dresu domácích se na pár minut objevil dorostenec  Wittenberg a odbyl si tak svoji divizní premiéru. Z posil odehrál třicet minut Ceccarelli (přišel z Č. Brodu), který je po zranění kotníku a příště již zřejmě bude zcela fit. Pro nemoc chyběl Lukáš Hrobník, který přišel z Újezdu a dále chyběli zraněný Bíba a také Beneš, který se těsně před prvním utkáním vrátil ze zahraničí.