FK Brandýs nad Labem – SK Slaný 2 : 0 ( 0 : 0 )

FK Brandýs nad Labem – SK Slaný  2 : 0  ( 0 : 0 )

Branky : 78. Kaiser, 82. Dosoudil

Sestava : Sedlák – Vimr, Mihálik, Panocha, Zelenka O. (67. Maroušek) – Dohnanský (78. Furmánek), Pudil, Baláž, Vašák – Nádeníček, Kroutil. Připraveni Jaráb a Hansl.

V 7.min. jsme třikrát kopali rohový kop a byli jsme nebezpeční. Nejprve zakončoval Mihálik a brankář Janáček míč dokázal vyrazit na další roh. Po jeho rozehrání střílel Nádeníček sice tvrdě, ale nepřesně a míč prošel po zemi těsně vedle tyče domácí branky. Ve 14.min. jsme dobře zakombinovali před Janáčkem, ale Pudilova střela neměla gólové parametry a tak Janáček míč bez problémů kryl. Další naše slibná akce z 19.min. ztroskotala na nepřesné přihrávce Dohnanského z pravé strany. Ve 23.min. se Kroutil zbavil obránce, ale také on vystřelil na Jeřábka nepřesně. V 31.min. se dostali do první šance domácí, když si na pěknou přihrávku Prokopa za obranu naběhl Braborec, střílel po zemi přesně, ale Sedlák zasáhl reflexivně nohou a míč se přehoupl přes jeho bránu. Znovu musel Sedlák zasahovat v minutě 38., to střílel Nykodým a náš brankář vytěsnil z růžku brány míč na roh. Ve 42.min. po našem rohu opět naši hráči byli na míči, ale dostat jej za záda Janáčka nedokázali. Náš zmar pak potvrdil Nádeníček v min 44. Stoper domácích Zamazal vyrobil tragickou chybu, Nádeníček mu sebral míč a nikým neatakován šel sám na Janáčka, před ním oči v oči volil polovysokou střelu, na kterou Janáček dosáhl a míč vyrazil. Do druhé půle obě mužstva nastoupila beze změn v sestavě. V 66.min. zakončoval Baláž, ale vypustil slabou střelu. V 70.min. domácí obránce na poslední chvíli zblokoval ránu Dohnanského a získali jsme jenom roh. Vašák z rohového kopu posadil míč na hlavu Mihálika, ale Janáček stál přesně tam, kde měl v tu chvíli stát a míč kryl. Brankář domácích si poradil také se zakončením Kroutila, to bylo v 74.minutě. V této fázi utkání jsme svého soupeře docela přehrávali a v 78.min. se domácí po našem laxním počínání před Janáčkem dostali do rychlého brejku, který faulem hasil před šestnáctkou Mihálik. Parádní střelu Honcharenka přes naši zeď Sedlák vyrazil, dokázal si poradit i s následnou dorážkou, míč se pak dostal znovu k domácímu hráči Kaiserovi a ten zblízka hlavou dostal domácí černobílé do šťastného vedení v zápase! V 82.min se pak dostal po levé straně do našeho pokut. území Dosoudil, nijak se neukvapil a z poměrně velkého úhlu překonal přesně mířenou střelou po zemi Sedláka podruhé. V 86.min. pak Sedlák parádně vyrazil bombu Dosoudila a minutu nato Kaiser Sedlákovu bránu z pravé strany jen těsně minul.

Další dopolední zápas je za námi a my jsme výsledkově nevybočili z naší tradice a opět jsme prohráli. Tentokrát ale tomu bylo herně jinak, neboť jsme se dostali do slušné řady šancí, bohužel jsme žádnou nevyužili a domácí dvakrát udeřili v závěru utkání. Jejich výhru můžeme označit jako šťastnou. Přiznám se, že čtvrt hodiny před koncem zápasu za stavu 0:0 mě osobně v tu chvíli nestačila ani ta plichta a zisk jednoho bodu. Takový je ale fotbal a my jedeme dále. Příští týden si budeme muset na domácím hřišti poradit se soupeřem silným a bude jím FK Arsenal Česká Lípa.