TJ Tatran Rakovník – SK Slaný 1 : 1 ( 0 : 0 ) ( 2 : 4 pen.)

TJ Tatran Rakovník – SK Slaný  1 : 1  ( 0 : 0 )  ( 2 : 4 pen.)

Branky : 74. Hrobník – 75. Nádeníček

Sestava : Sedlák – Vašák, Obrtlík, Jaráb, Zelenka O. – Mareš M., Šmidrkal – Maroušek (89. Volgner), Hansl (66. Danda L.), Vimr – Nádeníček.  Připraveni : Kolumbič, Danda P., Koula a Řehák.

V 10.min. se do zakončení dostal Vašák, když domácí odvrátili míč přímo k jeho noze. Chybělo mu však k přesnější střele více klidu. V 26.min. ostrý centr Marouška z jeho pravé strany našel před brankářem Nádeníčka, jehož koníček však přeskočil Žulevičovu bránu. Ve 27.min. našel Nádeníček na hranici pokut.  území Mareše, ale ani on neměl ve slibné pozici dobře nastavená mířidla. Ve 32.min. zablokoval Marouškovu bombu jeden z bránících hráčů, škoda, protože tady se zdálo, že míč měl konečně ten správný směr. Střelecky poslední slovo v první půli měli domácí, když v 45.min. mířil přesně k tyči dobrou střelou Kučera, jenže Sedlák výborně zasáhl a míč chytil. V 58.min. nebezpečný vysoký centr dokázal Sedlák vytlačit na roh a minutu nato skvěle zasáhl proti nevídané pumelenici Vrány, který si z druhé vlny naběhl na zpětnou přihrávku Kučery. V 63.min. pak zakončoval naší útočnou akci Vimr, ale jeho slabá střela Žuleviče ohrozit nemohla. V 67.min. musel Sedlák vyběhnout vysoko z brány, zhatil tak akci soupeře a navíc dokázal i dobře míč rozehrát. V 74.min. rozehráli domácí rohový kop a pěkným volejem se trefil Hrobník. Prohráváme 1:0. V 75.min. se dostal míč až před Žuleviče, tam Vimr v tísni dokázal přihrát Nádeníčkovi, kterému se podařilo vyrovnat stav zápasu. V 82.min. na Sedláka pálil Dolák, ale míč šel těsně mimo. V 88.min. pak náznak šance domácího celku zmařili Sedlák ve spolupráci s Vašákem. V poslední minutě zápasu pak Sedlák kryl střelu střídajícího Rotheho.  Zápas končí a jde se bojovat o druhý bod. Penaltový rozstřel zahájili Šmidrkal s Nesládkem a oba si počínali s přehledem. Ve druhé sérii si Žulevič na Vašákovu penaltu sáhl, ale brance nezabránil, zatímco Sedlák dokázal vychytat Kučeru. Třetí série byla úspěšná pro oba střelce – Jarába i Hradeckého. Ve čtvrté sérii však byli úspěšní oba brankáři. Žulevič kryl střelu našeho kapitána Zelenky a Sedlák vychytal Hrobníka. Jako pátý šel na penaltu střídající Volgner, který odehrál v zápase jen jednu minutku, ale počínal si mazácky a Žulevič neměl nárok. Vítězíme na penalty 4:2 a domů pojedeme s dvoubodovým ziskem.

Úvodní zápas nového ročníku máme za sebou. V první půli jsme byli o něco lepší, než náš soupeř, ale po změně stran tak tomu již nebylo. Domácí šli do vedení a nás těší, že jsme rychle dokázali na jejich branku odpovědět. Před odjezdem na Tatran jsme v skrytu duše pomýšleli na plný bodový zisk, ale nakonec s ohledem na vývoj střetnutí dva body bereme.