Číslo účtu: 2800502438/2010 Fio banka a.s.

Datum a čas konání: 9.3.2019 14:30

Na Spartaku Příbram výborný výkon...

SK Spartak Příbram – SK Slaný  1 : 2  ( 0 : 1 )

Branky : 63.Bábíček – 25.Schöbel (vl.), 54.Vimr.

Sestava : Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Holly (65.Maroušek) – Galbavý (90.Řehák), Mareš, Křeček (75.Volgner) – Kroutil (88.Novotný), Tikovský (70.Hořejší), Vimr.  Náhradní brankář Sábl.

V 9.min. byl faulován Tikovský a z tk. z poměrně velké dálky tvrdě pálil Kroutil. Jeho střela však byla sražena obráncem před gólmanem Solnařem a míč prošel vedle tyče. Na druhé straně pak měli ve 12.min. standardku domácí a po centru zleva se k hlavičce dostal snad nejmenší hráč na hřišti Vašek a Sedlák musel poprvé zasahovat. Ten si pak také poradil se střelou Bábíčka v 18.min. V následujících minutách dost trápil obranu domácích aktivní Kroutil, který posílal před Solnaře jeden nebezpečný míč za druhým. Nejprve ho parádně našel Galbavý a následný Kroutilův centr Tikovský před Solnařem špatně trefil. Pak v 25.min. další ostrý centr srazil obránce Schöbel u přední tyče do vlastní sítě. Vedeme 1:0. Ve 30.min. Kroutil ideálně narazil míč na střelu Hollymu, který pak opět prověřil přízemní střelou Solnaře. Ve 33.min. Kroutil svůj průnik zakončoval sám, aleSolnaře nepřekonal. V 35.min. jsme pak měli štěstí, když se po rohu u zadní tyče objevil osamocený hráč s dlouhým jménem Guehi Zobaud Wilfried Junior a hlavičkoval jen těsně vedle. Ve 40.min. Mareš narazil míč na střelu Křečkovi, ale ten mířil nepřesně. Pak v rozmezí dvou minut zazlobili po standardkách domácí a Sedlák si připsal velmi důležitý zákrok u své levé tyče po hlavičce Schöbela a chytil také efektní nůžky Vaška. Přežili jsme tak poločas při vedení o jednu branku. V úvodu druhého poločasu jsme zachytili předpokládaný tlak domácích a do šance se náš soupeř nedostal. Pak to ale přišlo. Náš rychlonohý štírek Vimr se s míčem u nohy dokázal proháčkovat na hranici pokutového území mezi třemi (možná i více) obránci Příbrami a vyběhnuvšího Solnaře přehodil. V 54.min. tak vedeme 2:0. V 56.min. Vimr opět potrápil obránce u rohového praporku, mičpak poslal na Křečka, ten přesným centrem našel Tikovského, jenže skvěle zasáhl po jeho hlavičce Solnař a vytěsnil míč na roh. Naše akce z 62.min. volala po zvýšení skóre. Míč po ose Kroutil-Holly- Vimr přišel ke Galbavému, který z hranice pokut. území  Solnařovubránu přestřelil. Škoda! Z následné rychlé akce domácích po levé straně a přesné přihrávce snížil zblízka Bábíček. Psala se 63.minuta zápasu. Obdržená branka však naše mužstvo nezaskočila a domácí žádné možnosti k vyrovnání stavu neměli. V rozmezí deseti minut pak v našem celku došlo ke trojímu střídání a blížil se konec zápasu. V 86.min. Galbavého průnikovou přihrávku převzal Kroutil a šel sám na Solnaře. Ten jej však vychytal. V 90.min. pak střídající Novotný opět v samostatném nájezdu na Solnaře, ale i tentokrát brankář Příbrami zasáhl a jeho střelu vyrazil. V nastavení se pak na pár vteřin na hřiště dostal také Řehák.

Až po třetí výhře v řadě jsme se dočkali posunu v tabulce krajského přeboru. To svědčí o vyrovnanosti týmů, pohybujících se na jejím čele. Příbram je v současnosti bodově za námi, ale disponuje houževnatým celkem, který zvláště v domácím prostředí neprohrává. Dnes si zachytal její brankář Solnař, který tak zabránil vyšší porážce svých barev.